ZSE talent liga (U9) - 2003

1.kolo   PFK Piešťany - MFK Skalica    7:0 (5:0)

Smolka - Novák, Urbánek, Kucharič, Nemec, Hazlinger, Granec, Gutschnitz, Kumpan, Kajánek, Kos

V prvom zápase ako nováčik súťaže sme zavítali do kúpeľného mesta Piešťany. Hrali sme na umelej tráve za úmornej horúčavy.

Príchod sme mali len tesne pred úradným začiatkom zápasu a tak rozcvička nemohla byť úplná. Cesta autobusom, krátka rozcvička a neznalosť hracej plochy a súpera. To sú faktory, ktoré sa odzrkadlili na slabom začiatku zápasu .Prvý gól sme dostali už v 3.minúte zápasu, kedy nám domáci dali gól z ťažkého uhla.

Po 12.minútach zápasu bolo už hrozivé skóre 5:0, kedy súper dával góly ako na bežiacom páse.

Druhý poľčas síce domáci otvorili gólom, ale naša hra sa už zlepšila a domácim sme boli vyrovnaným súperom. Už sme sa dokázali vo viacerých činnostiach vyrovnať súperovi. Pekné prieniky sme mali po krídlach, kedy hlavne Tomáš Gutschnitz dokázal potiahnuť loptu dopredu. Gól sme ale nedokázali dať, proti bolo aj brvno po strele Lukyho Kumpana.

2.kolo  FK Senica - MFK Skalica  16:0 (9:0)

Smolka - Kucharič, Kumpan, Hazlinger, Kos, Kajánek, Urbánek, Horička, Granec, Vinkler

Druhý zápas súťaže sme hrali vonku, tentoraz na pôde topfavorita celej súťaže. Nemali sme veľké oči a tak to aj vyzeralo, na nás sa valila smršť senických útokov, obranná fáza hry nám vôbec nefungovala, alebo skôr ani neexistovala. Brankár Jožko Smolka robil čo mohol, ale na menej gólov to nestačilo, nikto mu nepomohol. Obrana ani útoku nepomáhala, ani vzadu nestíhala, nehrala nikde. Sem tam sme išli do útoku po ojedinelých brejkoch Lukyho Kumpana, ale to bolo z našej strany všetko. Predovšetkým sa bude musieť zlepšiť disciplína v obrannej činnosti, aby obrana aspoň bránila súperových útočníkov. Ale práce nás čaká veľa. Teraz bude séria 3 domácich zápasov, tak snáď sa dočkáme aj nejakej radosti.

3.kolo  MFK Skalica - MFK Topoľčany  1:4 (0:3)  Luky Kumpan

Prvý domáci zápas sa hral za slnečného rána na vlhkom ihrisku. Hra bola vcelku vyrovnaná, mali sme už aj šance, v 1.poľčase Luky Kumpan 2x prestrelil bránu. Do prestávky sme inkasovali trikrát, ale mali sme rozhodne naviac. Do druhého poľčasu sme vstúpili zmenou v rozostavení a hra sa ešte viac vyrovnala. Luky Kumpan ukázal záblesky genaility a zopárkrát sa prebýjal súperovou obranou, podarilo sa mu dať aj náš premiérový gól. Na podnose prihrával na gól Davidovi Novákovi,ale ten trestuhodne stopercentú šancu zahodil. Dostávali sme sa už aj viac do šancí, hra už bola pohľadnejšia. V tomto zápase už bola šanca zabodovať, no nepodarilo sa,ale aspoň sme už dali premiérový gól. Výraznou slabinou nášho tímu je stále obranná fáza hry, čo dokumentoval štvrtý gól v našej sieti,kedy lopta prešla cez štyroch našich hráčov, ale súper nám dal z toho gól, tu musíme najviac popracovať.

4.kolo  MFK Skalica - Lokomotíva Trnava  1:7  Luky Kumpan

Hrali sme pokiaľ sme vládali, úvodná základná šestica dokázala hrať vyrovnaný zápas, ktorý sa zlomil po príchode našich náhradníkov, ktorí nedosahujú kvalitu potrebnú na pôsobenie v tejto súťaži. Mali sme aj nejaké gólové príležitosti, ale topánka nás stále tlačí v slabej obrannej činnosti, pohybe a sile prihrávok.

5.kolo  MFK Skalica - ČFK Nitra  0:5 (0:3)

V pondelok sme hrali posledný zápas zo série domácich zápasov.

Hralo sa v chladnejšom počasí, na konci zápasu aj spŕchlo.

Hra z našej strany nezodpovedá výsledku. Smerom dopredu sme hrali dobre,vynútili sme si aj tlak na súpera,najmäa na konci 1.poľčasu aj sériu rohových kopov. Na druhú stranu sme nitrianskeho brankára veľmi nepreverili aj keď sme mali loptu pod kontrolou.

Naša hra vyzerala ako pri hokejových zápasoch Slovenska s čechmi. My sme útočili a z protiútokov sme dostávali góly.

Naša obrana nedokázala zachytávať súperove rýchle útoky. Chybovali sme v obrannej činnosti celého mužstva, naši sa na rozdiel od súpera nedokázali vracať dozadu a zachytávať útoky súpera. Naša obranná formácia nie prvý raz neexistovala. Treba nájsť vhodné typy do obrany, alebo sa viac venovať obrannej činnosti na tréningoch.

6.kolo  PFA ViOn Zlaté Moravce - MFK Skalica  9:4 (3:2)  Luky Kumpan 3, Kiko Lašák

Do ďalekého žitavského kraja sme cestovali v dosť pozmenenej zostavy zavinenej chorobami (Denis, Marek Nemec) a zranením (Tomáš). Ako býva našim nedobrým zvykom, než sa rozkukáme po ihrisku, prehrávame už 2:0. Tak sa stalo aj dnes po góloch súpera už v 1. a v 2.minúte. Najprv domáci dali gól po rýchlom útoku po pravej strane a po strele z diaľky.

V 8.minúte sme inkasovali po útoku stredom obrany aj tretí gól. V 11.minúte sme dali náš prvý gól po samostatnej akcii Lukáša Kumpana. V 13. minúte vystrelil nebezpečne Ferko. Prišla 20.minúta a ďaleká strela Lukáša Kumpana po autovom vhadzovaní, ktorá skončila v sieti domácich, bolo nádejných 3:2. Súper ešte vystrelil raz a my sme ešte vystrelili vedľa strelami Ferka a Lukyho.

Polčasová prestávka nám uškodila, lebo hneď v prvej minúte sme dostali gól na 4:2 . 28.minúta a bolo 5:2 po strele z diaľky.

V tej istej minúte ešte Luky nebezpečne vystrelil. V 34.minúte sme predviedli našu najkrajšiu akciu, kedy Luky vyviedol loptu k bránkovej čiare a odtiaľ poslal loptu na zlatom podnose Kikovi a ten do prázdnej brány skóroval na 5:3. Ešte sme sa chytali nádeje.

Ktorá ale zhasínala hneď v následujúcej minúte, keď sme dostali gól na 6:3, v tej istej minúte sme dostali ešte jeden gól.

V 41.minúte kopol Luky nádherne priamy kop, tak ako to vie a lopta letela vzduchom až do siete súpera- 7:4.

Hneď potom dvakrát Luky netrafil presne bránu. Posledné dva góly padli v 48. a 49.minúte, ale len do našej brány.

Na Žitave sa zrodili strelecké hody. V útoku sme naznačili svoje prednosti, dokázali sme aj lepšie zaútočiť, ale stále nám nejde obranná činnosť, dostávame stále veľa gólov.

rohy: 5:4

zostava: Smolka - Novák, Hazlinger, Kucharič - Lašák, Kumpan, Kajánek (Vinkler,Granec)

7.kolo -  FK Levice - MFK Skalica  5:1 (3:1)  Luky Kumpan

Smolka - Urbánek, Hazlinger, Vinkler - Kajánek, Kumpan, Gutschnitz - Kos, Lašák, Nemec

Po najdlhšej ceste aká nás v tejto ligovej sezóne čakala sme prečkali úvodný tlak domácich, prvý gól sme dostali nezvyklo až v 8.minúte zápasu.

V 12.minúte prišlo vyrovnanie,keď Luky Kumpan skóroval po peknej prihrávke Denisa Urbánka.

Onedlho v 14.minúte skvele zakombinovali Luky so Samom Kosom a Luky strelil len domáceho brankára. V týchto chvíľach sme boli domácim vyrovnaným súperom. Druhý gól sme dostali v 16.minúte ,kedy domáci unikli po svojej ľavej strane a po prihrávke pred bránu domáci získali znova vedenie.

Tretí gól prišiel po ďalších 2 minútach po strele.

My sme ešte vystrelili zásluhou Lukyho v 24.minúte.

Prvý poľčas sme odohrali vynikajúco a s veľkým favoritom zápasu sme držali krok.

V 33.minúte po prihrávke Lukyho nebezpečne vystrelil Kiko.

Domáci pridali góly až v poslednej desaťminútovke ,v 42. a v 43.minúte, kedy sme už boli zo zápasu dosť unavení.

8.Kolo  PFA ViOn  C  Chrenová - MFK Skalica   3:1  (1:1)  Luky Kumpan

Hneď na začiatku v 2.minúte sme sa po prvý raz v súťaži dali prvý gól zápasu a dostali sme sa do vedenia. Luky Kumpan potiahol útok z vlastnej polovice a po utešenej strele skóroval. Dlho sme udržiavali po peknom výkone naše vedenie. Domáci zahrozili v 8.minúte. Hneď nato v 9.min. po prihrávke Lukyho tvrdo vystrelil Samko. Domáci vyrovnali až v 15.minúte po strele z diaľky.

Ťažké chvíle sme ešte prežívali na konci prvej polovice, kedy domáci z nebezpečnej vzdialenosti kopali nepriamy kop, ale strela išla tesne vedľa našej brány.

Druhý polčas bol z našej strany tiež vynikajúci,v 7.minúte po prohrávke Lukyho mal dobrú šancu Tomášek. Domáci dali sporný gól v 42.minúte kedy loptu mal v rukách náš brankár  Jožko,ale domácim sa ju podarilo vyškriabať a dali svoj víťazný gól. Bol to gól po spornej siutácii,kde sa rozhodne mohlo pískať v prospech nášho brankára. Nás to nezlomilo a o minútu nato mal šancu Lukáš. Domáci korunovali svoje víťazstvo v 48.minúte po rohu.

Rozhodne naši chalani nesklamali a podali vynikajúci výkon.

9.kolo MFK Skalica - FK Slovan Hlohovec  2:3 (1:3)  Kiko Lašák, Luky Kumpan

Chladné ale slnečné ráno nás na našej umelke zastihlo ešte zmrznutých,lebo už v 1.minúte sme po našej chybe v obrane inkasovali.

V 9.minúte už bolo 0:2, až po tomto góle sme sa rozmrazili a začali šlapať.

Hru sme vyrovnali a dostávali sme aj do menších šancí. V 18.minúte Luky nacentroval alebo kopal na bránu, oblúčik sa dostal ku Kikovi a tomu nezostávalo nič iné, len doklepnúť do prázdnej brány.

Po veľkej chybe v obrane sme v 23.minúte znova dostali gól.

V poslednej minútke prvého polčasu Luky pekne zakončil priamy kop,ale brankár bol na mieste.

Druhú polovicu sme začali aktívne, Kiko sa dostal k bráne,ale zakončil len slabo.

32.minúta - Tomášek sa pokúsil o strelbu zboku, o dve minúty strieľal z boku Luky.

V 41.minúte mali hostia veľkú šancu, rovnako aj v 47.minúte.

V poslednej minútke sme od obrany rozohrali možno našu najkrajšiu akciu, David pekne z obrany prihral Lukymu do behu a Luky už tieto situácie vie riešiť gólov, podarilo sa,ale na vyrovnanie už bolo neskoro.

V zápase bolo menej šancí ako obvykle,možno to spôsobovala mekšia umelka. Naši chalani hlavne v druhom polčase ukázali,že futbal hrať vedia a zasa sme boli bližšie k bodovému zisku, snáď nabudúce.

10.kolo   FC Nitra - MFK Skalica   5:3 (2:2)   Luky Kumpan 3

Pod Zobor sme cestovali v nekompletnej zostave. Vinou chorôb sme hrali bez brankára Jožku a Kika. Do brány musel nastúpiť David, bol to jeho debut v bráne majstrovského zápasu. Doteraz absolvoval len poľčas v prípravnom zápase a chvilku na turnaji. Ale svoje miesto si zastal a chytal vynikajúco, dokonale nahradil Jožku.

Stretnutie sme začali tak ako je našim nedobrým zvykom, gólom v našej sieti už v 2.minúte po chybe v našej obrane.

Našich to nezlomilo a o štyri minúty Tom nahral Lukymu a Luky strelil vyrovnávajúci gól.

V 9.minúte sme sa dostali dokonca do vedenia,keď Luky Kumpan z boku vystrelil na bránu a tá skončila nie v bráne, ale za ňou,lebo sa dostala cez dieru v sieti :).

V 14.minúte predviedol David bravúrny zákrok v bráne,keď zneškodnil veľkú šancu domácich. V 17.minúte vyslal tvrdú strelu na bránu Luky, ale tá neskončila teraz gólom. V 22.minúte domáci prenikli cez náš stred obrany a skóre vyrovnali.

Prvý polčas bol z našej strany vynikajúci, hrali sme pekný kombinačný futbal a vytvárali sme si pekné strelecké príležitosti.

Druhý polčas sme znova začali tým,že sme domácim dovolili dať gól po našej chybe. Hneď o minútku Luky štrikoval a doštrikoval sa až k vyrovnávajúcemu gólu.

v 41.minúte sme pekne pohrozili Tomáškom po Ferkovej prihrávke.

Do vytúženého bodíka nám chýbali 4 minútky, znova nám nevyšiel záver zápasu, v 47.minúte sme inkasovali keď Denis si neustrážil hráča pri rohu a ten to trafil pekne. V poslednej minútke sme dostali ešte jeden gól po aute domácich.

Aj keď sme prehrali, naši chlapci si zaslúžia pochvalu za veľmi pekný futbal, najmä v prvej polovici zápasu. Po prestávke sa už viac prejavila veková prevaha domácich.

Po zápase potešila pochvala domácich trénerov na našu hru.

11.kolo  MFK Skalica - FC Spartak Trnava  1:7 (0:3)  Tomi Gutschnitz

V poslednom jesennom kole sme v jarnom počasí hostili Bílých Andelov vedených Patrickom Karhanom. Hostia mali vekovú a výškovú prevahu čo sa v zápase s nami ukázalo ako veľmi dôležité,lebo naši chlapci sa súpera zľakli a nehrali na hranici svojich možností. Boli tam aj slabšie výkony. Hostia majú výbornú ofenzívu a slabšiu obrannú činnosť, čo sa v zápase ukázali, lenže my okrem Lukyho nemáme strelca z diaľky. A práve náš kanonier a náš kapitán nám dnes pre chorobu veľmi chýbal. Kapitánsku pásku prevzal David, ktorý dnes začal v bráne. V tomto zápase sme v obrane robili dosť závažné chyby,niektoré prihrávky vyzerali ako ponuka na strelenie gólu pre súpera. Mali sme aj lepšie chvíľky, kedy sme súpera zatlačili a hrali sme pekný a účinný presing. Lenže počas nášho tlaku dokázal Spartak pár krát zaútočiť do voľného priestoru a naši hráči sa nestíhali vracať. Esteže hostia dokázali zahodiť zaujímavé šance, alebo nás vychytali naši dnes vynikajúci obaja  brankári. Dnes hral premiérovo v lige Miško Horváth a Tomi Gutschnitz dal premiérový ligový gól, skóroval po takmer polročnej prestávke.

2. minúta -  0:1 - po chybe v našej obrane

6. minúta - 0:2 - gól po strele, kedy David neudržal loptu

11. minúta - séria 3 našich rohov po strelách Kika

13. minúta - strela Samka

19. minúta - vynikajúco sa predieral dopredu Kiko, ale súper aj s pomocou dvoch neodpískaných faulov ho ustrážil

21. minúta - 0:3 po prieniku a strele

31. minúta - 0:4 po rohu

33. minúta - 0:5 znova po úniku

35. minúta - faul v brankovom území na Tomáška

36. minúta - 1:5  Tomáš Gutschnitz - góóól - Tomi strelil gól ľavačkou z penalty po zemi po ľavej ruke brankára

43. minúta - 1:6 po rohu súpera a našej chybe v obrane

45. minúta - 1:7 - chyba v obrane

48. minúta - Kiko vystrelil z uhla a lopta sa odrazila od brvna